ID | Team |
P |
Q |
R |
S |
= | Time | Rank |
---|
30 | PetrSU Wx: Denisov, Nikolaevskiy, Nikolaevskiy | + | + | + | + | 4 | 20 | 1 |
01 | SPb IFMO 1: Buzdalov, Isenbaev, Kapun | + | + | + | + | 4 | 47 | 2 |
27 | SPb SU A: Serebryakov, Udalov[, Zemlyanskiy] | + | + | +1 | + | 4 | 81 | 3 |
12 | SPb SU Pystsch Pystsch Pystsch: Gladkikh, Levin[, Smirnov] | + | + | + | + | 4 | 87 | 4 |
21 | SPb SU Burunduchki: [Davydov, Kopeliovich, ]Petrov | + | + | + | + | 4 | 88 | 5 |
15 | MSU MindCraft: Mandelbaum, Samoylov, Sergeev | + | +3 | +1 | + | 4 | 122 | 6 |
29 | Saratov SU 2: Ivanov, Kreys, Rakhov | + | +2 | + | + | 4 | 143 | 7 |
22 | APTU RAS (ex SPbSPU FieldTech): Mishunin, Yaroslavtsev | +1 | + | + | + | 4 | 157 | 8 |
14 | SUrSU Thinkers: Bich, Mayorov, Vasilenko | + | +2 | + | + | 4 | 158 | 9 |
32 | Samara | + | +3 | + | +1 | 4 | 160 | 10 |
20 | Saratov SU 3: Davydov, Kuznetsov, Stepanenko | + | +2 | + | + | 4 | 167 | 11 |
10 | SPb IFMO 2: Akhi, Feskov, Poromov | + | +2 | + | + | 4 | 168 | 12 |
05 | Belarusian SU #1: Pronin, Rudal, Tikhon | +1 | +1 | +2 | + | 4 | 184 | 13 |
03 | NTUU KPI: Kasitskyi, Korduban, Sliusarenko | + | +1 | . | + | 3 | 61 | 14 |
13 | Izhevsk STU: Kamashev, Kuzyakov, Chudinovskikh | + | +1 | . | + | 3 | 79 | 15 |
25 | Tavrida NU TNU Team: Barinov, Kanischev, Mangilev | + | + | . | + | 3 | 81 | 16 |
26 | Rybinsk SAAT #2 Titanic: Kiselev, Mirzoyan, Mirzoyan | +1 | -8 | +1 | + | 3 | 96 | 17 |
07 | Belarusian SU #9 Kuplyu Moped: Pisarchik, Udovichenko, Yarets | + | -1 | + | + | 3 | 97 | 18 |
04 | Saratov SU #1: Bondarenko, Matov, Pak | +1 | + | . | + | 3 | 104 | 19 |
17 | SPb SU Z: Fondaratov, Geravker, Knop | + | . | + | + | 3 | 113 | 20 |
16 | SPb IFMO 3: Kever, Melnikov, Nosenko | + | -1 | +1 | + | 3 | 125 | 21 |
18 | Orel STU: Batranin, Tarasov, Vetrov | +2 | +1 | . | + | 3 | 165 | 22 |
36 | MSU: Michael Levin | + | . | . | + | 2 | 45 | 23 |
28 | Novosibirsk SU Pluseg: Atuchin, Butyugin, Sorokin | + | . | . | + | 2 | 48 | 24 |
23 | Ural SU Wine: Burmistrov, Dublennyh, Kurpilyanskiy | + | -2 | +1 | . | 2 | 49 | 25 |
19 | Altai STU #1: Akinshin, Izbyshev, Kolosovskiy | + | . | . | + | 2 | 51 | 26 |
24 | KNU Dragons: Raychuk, Rizvanov, Znovyak | + | -1 | + | . | 2 | 69 | 27 |
06 | Ural SU Fusion: Aizenshtein, Chevdar, Samsonov | +2 | . | . | + | 2 | 86 | 28 |
11 | PetrSU Quad-FX: Basunkov, Fedulin, Filippov | + | -1 | -2 | . | 1 | 20 | 29 |
02 | MSU Unpredictable: Gusakov, Kornakov, Razenshtein | . | + | . | . | 1 | 22 | 30 |
08 | NNSU Top Lamers: Lapshin, Matrosov, Shemlyov | + | -1 | . | . | 1 | 41 | 31 |
31 | MSU ST: Astakhov, Angelyuk, Maksimenko | + | . | . | . | 1 | 43 | 32 |
09 | MSU KuBiK: Babin, Kolesnichenko, Kumok | +4 | -2 | . | . | 1 | 111 | 33 |
37 | Orel STU: Dmitry Zhukov | . | . | . | . | 0 | 0 | 34 |
| Submits | 44 | 54 | 28 | 27 | 153 |   |   |
| Accepted | 32 | 19 | 19 | 26 | 96 |   |   |
| Rejected | 12 | 35 | 9 | 1 | 57 |   |   |
| Frozen |   |   |   |   | 0 |   |   |